MÜŞTERİ HİZMETLERİ (0212) 320 88 90
E-POSTA destek[@]sonyservismerkezi.com
Çalışma Saati 09:00 - 19:00
Arıza Tespit Formu

Sony Yedek Parçaları

Sony Yedek Parçaları

Sony Yedek Parçaları ; Kasa arızaları, işletim sistemi arızaları, şarj yeri arızaları, kablosuz ağ arızaları, ekran kartı arızaları, bağdaştırıcı arızaları, anakart arızaları ve ram arızaları dizüstü bilgisayarlarda sıklıkla görülen arıza çeşitleridir. Uzun bir süreden beri siz değerli müşterilerimize tüm bilgisayar arızaları için onarım hizmeti vermekteyiz. Sony servisi olarak yaptığımız tüm işlemler sonucunda garanti süreci uygulamamız bulunmaktadır. Bilgisayar arızaları bazı durumlarda serbest şekilde hiçbir parça değişimi yapılmadan arızaları tamir edilebilen cihazlardır.

Sony Yedek Parçaları

Fakat bazı durumlar Sony laptop yedek parça değişimi yapmayı gerektirmektedir. Notebook ve laptop bilgisayarların yedek parçalara ihtiyaç duymasının nedeni genellikle cihazların kullanıcılar tarafından yere düşürülmesi veya sert bir cismin notebook ve laptop tipi bilgisayarlara çarpması ile oluşmasıdır. Sert bir şekilde cihazların hasar alması cihazlarda ciddi arızaların oluşmasına neden olabilmektedir. Bu arızaların tamir edilmesi genellikle yüksek maliyetli olsa da bazı arıza çeşitlerinde parça değişimi değil bir takım küçük dokunuşlar ile cihaz iyileştirmeye gidilebilir.

Laptop Bilgisayarlarda Ekran Görüntüsünün Olmaması

En sıkıntılı arıza çeşitlerinden birisi olan bilgisayarın çalışıp ekrana hiçbir şekilde görüntü gelmemesi arızası dizüstü bilgisayarlarda sıklıkla görülen arıza çeşitlerinden birisidir. Bazı durumlarda bu arıza oluştuğunda Sony yedek parça ihtiyacı da doğabilmektedir. Ekran görüntüsünün olmama arızalarında genellikle notebook ve laptop lcd ekran floresan arızaları ve laptop ve notebook invertör devre arızaları düşünülmektedir. Bu parçaların arıza yapması ekrana görüntü ve ışık gelmemesine neden olarak gösterilebilir.

Fakat bazı durumlarda cihazdan yüksek bir ses gelmesi ve ekrana bu şekilde görüntü gelmemesi gibi bir arıza da notebook ve laptop cihazlarda oluşmaktadır. Bu cihazlarda oluşan arıza çeşidi genellikle iç kısmında bulunan bazı parçaların tozlanması veya arızalanması olarak algılanmalıdır. İyi bir bakım her bir bilgisayar için kurtarıcı ve kullanım ömrünü uzatıcı bir çeşide sahiptir. Teknik ekip desteği ile giderilmesi gereken bir takım arıza çeşitleri lcd ekran değişimi yapılarak iyileştirilmeye gidilebilir. Ekran değişimi sonrasında cihazların görüntü kalitesi tekrardan geriye gelebilmektedir. Bazı durumlarda işlemci ve anakart parçalarının da görüntü problemi olan bilgisayarlarda değişiminin yapılması gerekebilir.

 

Comments are closed.

Call Now ButtonHemen Ara..