MÜŞTERİ HİZMETLERİ (0212) 320 88 90
E-POSTA destek[@]sonyservismerkezi.com
Çalışma Saati 09:00 - 19:00
Arıza Tespit Formu

Sony Projeksiyon Servis

Sony Projeksiyon Servis

Sony Projeksiyon Servis ; Sony markalı projeksiyon cihazları sağlam ve kalite içerikli olarak üretim firması tarafından kullanıma sunulan dijital ve elektronik cihazlar arasındadır. Projeksiyon cihazlar genellikle okullarda ve işyerlerinde kullanılır. Bu cihazların kullanımındaki amaç küçük ekranlı cihazlardan büyük ekranlara görüntü ve ses aktarabilmektir. Bu cihazın okullarda kullanılması daha iyi bir şekilde derslerin anlaşılabilmesi, işyerlerinde de bir sunumun daha çok kişiye ulaştırılması olarak kabul edilmektedir.

Sony Projeksiyon Servis

Son zamanlarda ülkemizde sık kullanılmaya başlanılan bu cihaz çeşidi bilgisayar firmaları tarafından aktif olarak üretilir. Cihazların kullanımında mutlaka her yıl düzenli olarak bakımlarının yapılması gerektiği bilinmelidir. Bunun nedeni sabit olarak bir alanda montajı yapılarak tutulan bu cihazların tozlanma nedeni ile bir takım arızalar çıkarttığı görülmektedir. Projeksiyonlarda en değerli parçalar lambalarıdır. Projeksiyon lambaları arıza yaptığında cihazların görüntü kalitesinde düşme veya hiçbir şekilde görüntü yansıtmama arızaları cihazlarda oluşabilir. Sony yedek parça servisi olarak projeksiyon cihazlarına bakım tarafımızca yapılmaktadır. Yapılan her bir bakım bu cihazların kullanım ömrünün de uzatılmasını sağlamaktadır.

Projeksiyon Lamba Arızaları

Projeksiyon lambalarında arıza görülmesi çoğu zaman tozlanma veya cihaz üzerine sert bir cisim çarpma gibi nedenlerden dolayı oluşmaktadır. Projeksiyon cihazlarının tozlanmasına izin vermeden düzenli bir şekilde bakımının yapılması Sony servisleri olarak cihazın tüm tozlarından arınmasının sağlanması anlamına gelmektedir. Cihaz üzerinden ve iç kısmından tozlar temizlendiğinde cihazın eski sistemiyle çalışmaya başladığı gözlenebilmektedir. Projeksiyon kullanımında bakımlı cihazların kullanımı okulda derslerin yarım kalmasına, işyerlerinde sunumların yarım kalmasına engel olabilmektedir. Sony servisi olarak vermiş olduğumuz hizmetlerimiz arasında projeksiyon arıza giderme hizmeti de bulunmaktadır.

Projeksiyonların üretim yapıları tüm dijital ve elektronik cihazlardan biraz farklıdır. Bu cihazlar arıza yaptığında mutlaka markaların kendi servisleri üzerinden destek almak ve arızanın tam olarak ne çeşit bir arıza olduğunu öğrenmek gereklidir. Projeksiyon arızaları bazen parça değişimi yapılmasını gerektirirken, bazı projeksiyon arıza çeşitleri ise küçük dokunuşlar ile iyileştirilebilir bir sisteme sahiptir. Biraz bakım ve bazı kabloların iç kısımda bağlanması ve değiştirilmesi ile bazı projeksiyon arızalarının hızlı bir şekilde önüne geçilebilir.

 

Comments are closed.

Call Now ButtonHemen Ara..