MÜŞTERİ HİZMETLERİ (0212) 320 88 90
E-POSTA destek[@]sonyservismerkezi.com
Çalışma Saati 09:00 - 19:00
Arıza Tespit Formu

Sony Laptop Servisleri

Sony Laptop Servisleri

Sony Laptop Servisleri : Laptoplar bilgisayar olarak uzun bir süreden beri masaüstü bilgisayarlar yerine kullanılan cihazlardır. Bu cihazlar taşınabilir oldukları için bilgisayar kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen bilgisayarlar haline gelmiştir. Çok sık arıza göstermeyen laptoplar en sık arızalarını kullanıcı hataları nedeni ile göstermektedir. Cihazların yere düşmesi, soğutucu kullanılmaması ve cihazlarda sıvı teması oluşması kullanıcı hataları arasında sayılabilir. Cihazların yere düşürülerek arızalanmasında arızaları genellikle görülebilir arızalardır. Ekran kırıkları, kasa kırıkları, şarj girişi kırıkları cihazlar yere düşürüldüğünde görülebilir arızalardandır. Fakat düşürme esnasında anakart ve işlemci arızaları da eğer cihaz yere hızlı bir şekilde düştü ise notebook ve laptop bilgisayarlarda görülebilmektedir.

Sony Laptop Servisleri

Sony laptop servisleri bünyesinde bu arıza çeşitlerinin hepsine çözüm bulunabilmektedir. Laptop bilgisayarların arıza göstermemesi için siz değerli müşterilerimize tavsiyemiz bu cihazları kesinlikle her yıl iki kez olmak üzere bakıma vermenizdir. Bakımı düzenli olarak yapılan laptopların arızalarının görülme olasılığı çok düşüktür. Hatta hiçbir şekilde arıza görülmeden bu cihazları kullanmak mümkündür. Laptop bilgisayarları daha rahat kullanmak uzun süre arıza çıkmasını engellemek için notebook ve laptop bilgisayarlar mutlaka soğutucu cihazlar ile birlikte kullanılmalıdır. Bu cihazlar cihazın alt kısmında kullanılan ve fanın yeteli gelmediği yerlerde cihazın iç kısmındaki parçaların soğutulmasını sağlayan bir aksesuardır.

Sony Teknik Servis

Sony teknik servisi olarak siz değerli okurlarımıza bu makalemizin içeriğinde ekran kartı arızalarının nedenlerini ve nasıl gelişebildiğini anlatalım. İsminden de anlaşıldığı gibi ekran kartları ekranlar ile alakalı olan işlemlerin yapılmasını sağlayan bir parçaya verilen isimdir. Ekran kartı arıza yaptığında ekranda bulunan renklerin birbirine girmesi, açılışta cihazın sesli olarak açılması ve ekrana görüntünün gelmemesi ekran kartının arıza yaptığının işaretidir. Ekran kartı arızaları bilgisayarlarda çok sık rastlanan arızalar arasında değildir. Fakat yine de sony servisi olarak siz değerli müşterilerimize yılda iki kez yaptırmış olduğunuz tüm bakım işlemlerinin ekran kartı arızalarından bilgisayarınızı koruyabileceğini söyleyebiliriz. Ekran kartı arızaları, anakart arızaları, işlemci arızaları ve ram arızaları bilgisayarda kullanıcıların çok da fazla anlamadığı arıza türleridir. Bu arızalarının tümünün çözümü bizlerce gerçekleştirilir.

 

Comments are closed.

Call Now ButtonHemen Ara..