MÜŞTERİ HİZMETLERİ (0212) 320 88 90
E-POSTA destek[@]sonyservismerkezi.com
Çalışma Saati 09:00 - 19:00
Arıza Tespit Formu

Sony Teknik Servisi

Sony Teknik Servisi

Sony Teknik Servisi : firması olarak uzun bir süreden beri siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Notebook ve laptop bilgisayarlar hususunda akla gelebilen tüm tamir sistemi için hizmet veren firmamız garanti kapsamı altında, ücretsiz kargo servisi hizmetlerini de sizlere sunarak notebook tamir, notebook bakım, laptop tamir ve laptop bakım işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Notebook ve laptoplarda bir çok çeşitte arıza görme ihtimali vardır. Taşınabilir olduğu için bu bilgisayarlar masaüstü bilgisayarlardan çok daha fazla kullanılmaktadır. Masaüstü bilgisayarlardan çok daha fazla kullanılan bu cihazlar yere düşme ile arıza gösterme sıklığı çok olan bilgisayarlar olarak da bilinir.

Sony Teknik Servisi

Yere düşürülerek bozulmaması için bu cihazların taşıma esnasında dikkatli olarak hatta kendilerine has üretilmiş olan çantalarında taşınması sony servisi olarak siz değerli müşterilerimize tavsiyemizdir. Dizüstü bilgisayarlar olarak da anılan notebook ve laptoplar yere düşme ile arızalanma oranında oldukça yüksektir. Bir diğer arızalanma nedeni de bu cihazlarda ısınmadan dolayı oluşmaktadır. Yeterli olamayan notebook ve laptop fanları cihazın iç kısmında bulunan parçaların ısınmasına neden olmaktadır. Isınmanın etkisi ile anakart arızaları, işlemci arızaları, ram arızaları ve ekran kartı arızaları bu cihazlarda görülebilmektedir. Notebook ve laptop tipi cihazlarda ısınmadan dolayı oluşan arızaların görülmemesi için bu cihazlarda mutlaka soğutucu kullanmak gereklidir.

Sony Servis

Sony servis hizmetleri veren bir firma olarak bu makalemizin içeriğinde siz okurlarımıza notebook ve laptop arızalarının nasıl oluşabileceğinden kullanıcılarının bu arızaları nasıl anlayabileceklerinden bahsedelim. Laptop ve notebook bilgisayarlarda oluşan arızaların oluşması sonrasında cihazlarda çok sesli çalışma, tamamen çalışmayı durdurma, ekranın mavi olması, ekrandaki görüntünün sürekli olarak silik olması ve cihazdan ses gelmesi gibi arızalar görülebilmektedir. Bu arızalar notebook ve laptop tipi cihazlarda görüldüğünde cihaz içeriğinde olan parçaların arıza yaptığı bilgisine varılabilir. Fakat bazı arızalar vardır kullanıcılar tarafından tamamen tespit edilerek görülebilmektedir. Ekran kırıkları, kasa kırıkları, şarj yeri kırıkları, batarya arızaları ve ekran lekeleri kullanıcılar tarafından görülebilen arızalar olarak sayılabilir. Bu arızaların meydana gelmemesi için laptop ve notebooklar dikkatli kullanılmalı ve aralıklı süreçlerde mutlaka bakımları yaptırılmalıdır.

 

Comments are closed.

Call Now ButtonHemen Ara..