MÜŞTERİ HİZMETLERİ (0212) 320 88 90
E-POSTA destek[@]sonyservismerkezi.com
Çalışma Saati 09:00 - 19:00
Arıza Tespit Formu

Sony Servis İstanbul

Sony Servis İstanbul

Sony Servis İstanbul ; Bilgisayar kullanımı çok uzun bir süreden beri tüm dünyada yapılan bir uygulamadır. Bilgisayarlar masaüstü bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar olarak farklı kategorilerde değerlendirilmektedir. Günümüzde en çok kullanılan bilgisayar çeşitleri dizüstü bilgisayarlardır. Dizüstü bilgisayarlar çok çeşitli marka ve modellerde bulunabilir. Çoğu zaman bu cihazlar bir çok amaç için kullanılmaktadır. İşyerlerinde ve evlerde kullanılabilen bu cihazlar taşınabilir olduğu için de bilgisayar kullanıcıları tarafından tercih edilen cihazlar haline gelmiştir. Sony servis firması olarak tüm dizüstü bilgisayarlarda tamir ve bakım işlemi hizmeti vermekteyiz.

Sony Servis İstanbul

Dizüstü bilgisayarların arızaları genellikle cihazlar taşınabilir olduğundan kullanıcıları tarafından yere düşürülerek oluşturulmaktadır. Yere düşerek arıza yapan dizüstü bilgisayarlarda genellikle cihaz parça kırıkları oluşmaktadır. Bu kırıklar genellikle kasa kırıkları, ekran kırıkları, şarj yeri kırıkları ve klavye kırıkları olarak sayılabilir. Sony yedek parça satışı ve montajı yapan firmamız; şarj yeri kırıkları, kasa kırıkları, klavye kırıkları ve ekran kırıkları gibi parça arızalarının karşısında bu parçaların değişimini yaparak bilgisayarlarınızı sizlere kazandırmaktadır.

Dizüstü Bilgisayar Isınma Arızaları 

Laptop ve notebook bilgisayarlarda en sık görülen arıza çeşitlerinden olan ısınma arızaları çoğu zaman basit ayarlamaların yapılması ile tamir edilebilmektedir. Fakat bazı durumlarda ısınma arızalarının cihazın iç kısmında bulunan parça arızalarından kaynaklandığı da gözlemlenebilir. Notebook ve laptop ısınma arızalarını oluşturan nedenler; yazılım sorunları, işlemcinin termal macunlarının kuruması sorunu, soğutucu fan arızaları veya cihazda bulunan iç parçalar tozlandığından hava sirkülasyonunun sağlanamaması olarak sayılabilir.

Sony servisi olarak bu arıza çeşitleri notebook ve laptop bilgisayarlarda oluştuğunda mutlaka bu cihazların arızalarının tamir edilerek hızlı bir şeklide giderilmesi gereklidir. Aksi takdirde bu cihaz arızalarının giderilmemesi daha büyük arıza çeşitlerine neden olabilir. Daha büyük arıza çeşitleri dediğimiz genellikle yedek parçaya ihtiyaç duyulan arızalardır. Notebook ve laptoplarda her marka ve model yedek parçalar cihaz üreticileri tarafından üretilerek servislere verilmektedir. Notebook servisi olarak tarafımızca tüm notebook ve laptop dizüstü bilgisayarlarda cihaz parça değişimi yapılmaktadır. Bu hizmetlerimizin yanı sıra notebook ve laptop bilgisayarlarda bilgisayar aksesuar satışımız da bulunmaktadır.

Comments are closed.

Call Now ButtonHemen Ara..