MÜŞTERİ HİZMETLERİ (0212) 320 88 90
E-POSTA destek[@]sonyservismerkezi.com
Çalışma Saati 09:00 - 19:00
Arıza Tespit Formu

Sony Laptop Yedek Parça

Sony Laptop Yedek Parça

Sony Laptop Yedek Parça satışı yapan bir firma olarak sony markalı tüm laptop ve notebook ürünlerinizin yedek parça teminini yapıyoruz. Yedek parça satışı yapan firmamız notebook ve laptop aksesuar satışı da yapmaktadır. Tüm bu hizmetlerimizden faydalanmak için bizleri telefon numaralarımızdan arayabilirsiniz. Elektronik olan her bir cihaz bazı zamanlarda arızalanabilme ihtimaline sahiptir. Cihazların tümü arızalanmaması için mutlaka dikkatli kullanılması gereklidir. Dikkatli kullanılan ve belirli sürelerde bakımları yapılan tüm dijital ve elektronik cihazlar çok daha az arızalanır. Sony laptop yedek parça satışı yapan firmamızdan Sony teknik servis hizmeti de alabilirsiniz.

Sony Laptop Yedek Parça

Son zamanlarda kullanımı masaüstü bilgisayarlara göre çok daha fazla yapılan laptop ve notebook bilgisayarlar taşınabilir oldukları için genellikle yere düşürülerek arıza oluşturulmaktadır. Kullanıcı hatası olarak bilinen bu tür hatalar kesinlikle cihaz çok yeni olsa bile satın almış oldukları şirketlerden garanti kapsamı değerlendirmesine giremezler. Düşme sonucunda laptop ve notebook cihazlarda en fazla kasa kırıkları ve ekran kırıkları görülmektedir. Bu arızaların oluşmaması için cihazlar mutlaka notebook ve laptoplara uygun olarak üretilmiş olan çantalarda taşınması gereklidir.

Sony servisi olarak siz değerli müşterilerimize yedek parçaların hangi arızalarda gerekli olduğu hakkında bilgiler verelim. Laptop ve notebook bilgisayarlarda bir çok arıza görülebilir. Bu arızaların tamirleri genellikle parça tamiri olarak değil parça değişimi olarak yapılmaktadır. Parça değişimi yapılan laptop ve notebook bilgisayarlar yeni alınmışçasına kullanılabilir cihazlar arasına girebilir. Cihazların parçalarını tamir etmek genel olarak bakıldığında mümkün olmayabilir. Düşme sonrasında veya sıvı temasında oluşan arızalar sonucunda yedek parçalardan değişim yapılarak laptop ve notebook bilgisayarlar iyileştirmeye gidilebilir.

Sony Parça Onarım

Yedek parçalardan en çok değişimi yapılan; anakart, işlemci, ekran kartı, ram, ekran, üst kasa ve alt kasa olarak bilinmektedir. Çoğu zaman parça değişimi bataryanın değiştirilmesi ihtiyacı da hissedebilir. Batarya değişimleri genellikle cihazların pilleri bittiği için ihtiyaç duyulan bir işlemdir. Batarya tamamen birebir aynı marka ve model ile değişim yapılmalıdır. Bataryaların çok da hızlı bittiği söylenemez. Bazı notebook ve laptoplarda batarya ömrü iki yıl iken bu cihazlarda beş yıla kadar batarya ömrü bulunmaktadır.

 

Comments are closed.

Call Now ButtonHemen Ara..